Nintendo Switch OLED İncelemesi

Nintendo Switch’in yalnızca dört yıldır piyasada olduğuna inanmak zor. 2017 lansmanından bu yana, Switch, önyüklenecek çok sayıda beğenilen birinci taraf oyunuyla Nintendo için bir hit haline geldi. İlk lansmanın ardından Nintendo, 2019’da Nintendo Switch Lite ve daha iyi pil ömrüne sahip geliştirilmiş bir temel model ile konsolun iki farklı revizyonunu yayınladı. Şimdi, Nintendo, hibrit taşınabilir konsolun en son revizyonunu bırakıyor – Nintendo Switch OLED.

Switch’in birçoğunun umduğu söylentili 4K revizyonu olmasa da, OLED, Switch’in bir bütün olarak elde taşınabilir özelliklerini geliştiren hala daha sağlam bir konsol. Daha büyük, daha renkli bir OLED ekrana sahip olan Nintendo Switch OLED, diğer modelleri geride bırakıyor.

Nintendo Switch OLED versiyonu, yeni sahipler için her iki dünyanın da en iyisi. Switch’in önceki sürümlerinden çok daha büyük ve farklı hissettiren 7 inçlik bir OLED ekrana sahip. Hareket halindeyken ekranınızı çevreleyen kalın siyah çubuk artık yok. Bunun yerine, burada sahip olduğunuz tek şey, TV’de oynamak kadar canlı görünen devasa bir ekran. Switch OLED ayrıca temel sesinde büyük iyileştirmeler sunar. Hoparlörler kullanılırken ses, kulaklıklara çok az ihtiyaç duymadan daha net gelir. Mario Kart 8 Deluxe’deki bir motorun devirleri daha canlı ses veriyor, The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın ortam müziği daha sürükleyici hissettiriyor ve seste daha fazla genel derinliği var.

 

Sonraki haber

Sosyal medyada bizi takip edin